Zi de zi prin centrele sociale din municipiu: „Săptămâna altfel” pentru elevii Şcolii Postliceale Sfântul Luca, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Luni, 29 Mai 2017

Elevii Şcolii Postliceale Sanitare Sfantul Luca din Tulcea au incheiat „Saptamana altfel", dupa ce au vizitat de luni si pana vineri toate centrele sociale din municipiu. În caminele de batrani si in casutele de de tip familial pentru copii cu handicap viitorii asistenti medicali au adus dulciuri, dar cel mai important este ca au petrecut cateva ore cu acesti asistati social. În fond, nu de dulciuri aveau nevoie cei de la caminul de batrani sau de la casutele de tip familial.

Cititi amanunte in editia tiparita a cotidianului Obiectiv!