Vineri începe Târgul de toamnă în Piaţa Civică, Stiri Actualitate

Vineri începe Târgul de toamnă în Piaţa Civică

Joi, 27 Septembrie 2018

Vineri începe Târgul de toamnă în Piaţa Civică

În aceste zile pregatirile sunt in toi pentru „Targul de Toamna", ajuns la cea de-a VII-a editie. Evenimentul este organizat de Primaria municipiului impreuna cu S.C. Agropiete S.A si se va desfasura anul acesta in perioada 28 – 30 septembrie, in Piata Civica.

La acest eveniment sunt invitati sa participe atat producatori de legume si fructe, cat si reprezentanti ai centrelor viticole din municipiu si din judet, spentru a-si prezenta produsele traditionale.

Ca in fiecare an, zeci de producatori agricoli din judet si-au anuntat prezenta la acest targ, respectiv producatori din Agighiol, Cataloi, Zebil, Valea Nucarilor, Murighio, Bestepe, Vacareni, Sabangia, Nalbant, Vacareni, Turcoaia, carora li se vor alatura si mestesugari locali.

În cadrul acestui eveniment vor avea loc si spectacole folclorice sustinute de ansambluri si cantareti cunoscuti la nivel national.

Vor fi prezente unitati de alimentatie publica care vor servi spectatorilor produse autohtone din carne.

PROGRAM SPECTACOL"Targul de Toamna", Piata Civica