Ultimă oră: Incendiu la Letea. Bătrân de 70 de ani în spital., Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Ultimă oră: Incendiu la Letea. Bătrân de 70 de ani în spital.

Joi, 20 Iulie 2017

Ultimă oră: Incendiu la Letea. Bătrân de 70 de ani în spital.

Salvatorii din cadrul Pichetului de pompieri nave operative Crisan intervin in aceasta dimineata pentru limitarea efectelor unui incendiu in comuna C. A. Rosetti, satul Letea. Incendiul s-a manifestat la o gospodarie si au fost afectate 3 corpuri de cladire, anexe gospodaresti si o capita de fan. Gospodaria apartine unui batran de 70 de ani, care a suferit arsuri de gradul 1,2 si 3 pe 40% din corp. Victima este la Spitalul Judetean Tulcea. S-a intervenit cu o ambarcatiune tip RIB, 4 subofiteri si o motopompa. În sprijin au venit SVSU C. A. Rosetti, Politia de frontiera si Serviciul Judetean de Ambulanta. Vom reveni.