Trei şoferi care au băut şi au condus, traşi pe dreapta de poliţiştii tulceni, Stiri Anchete

Stiri » Anchete

Trei şoferi care au băut şi au condus, traşi pe dreapta de poliţiştii tulceni

Miercuri, 14 Iunie 2017

Trei şoferi care au băut şi au condus, traşi pe dreapta de poliţiştii tulceni

Vineri, politistii din cadrul Politiei Orasului Macin au depistat un barbat de 42 ani, din Jijila, in timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Vacareni, judetul Tulcea, avand concentratia de 0,61  mg/l alcool pur in aerul expirat.

În noaptea de sambata spre duminica, politistii Serviciului Rutier au depistat un barbat de 43 ani, din localitatea Sfantu Gheorghe, judetul Tulcea, in timp ce conducea un autoturism in afara localitatii Mahmudia, avand concentratia de 0,60 mg/l alcool pur in aerul expirat.

Duminica seara, politistii Biroului Rutier din cadrul Politiei Municipiului Tulcea au depistat un barbat de 36 ani, din municipiul Tulcea, in timp ce conducea un autoturism pe strada Eternitatii din municipiu, fara a poseda permis de conducere. În urma testarii cu aparatului etilotest a rezultat concentratia de 0,47 mg/l alcool pur in aerul expirat.

În toate cazurile au fost intocmite dosare de cercetare penala pentru infractiuni la regimul circulatiei rutiere.