Spitalul Județean de Urgență Tulcea caută asistente medicale, Stiri Actualitate

Spitalul Județean de Urgență Tulcea caută asistente medicale

Miercuri, 13 Septembrie 2017

Spitalul Județean de Urgență Tulcea caută asistente medicale

O sansa pentru cei care doresc sa lucreze in sistemul sanitar: spitalul organizeaza concurs pentru ocuparea a peste 30 de posturi.

În total, sunt scoase la concurs 17 posturi pentru asistenti medicali generalisti cu studii postliceale si un post de asistent medical balneo-fizioterapie, tot cu studii postliceale. De asemenea, se cauta doi registratori medicali (dintre care unul pe perioada determinata), sase infirmieri, un brancardier pentru Medicina Legala, patru brancardieri, cinci ingrijitori, un paznic, un muncitor necalificat.

Conform datelor transmise de compartimentul de specialitate din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Tulcea, concursurile vor fi organizate in toamna acestui an, mai exact in perioada 28 septembrie - 4 octombrie 2017.

Cine poate participa la concurs

Se pot inscrie la concurs cei care au domiciliul stabil in Romania, care nu au fost condamnati penal, sunt apti din punct de vedere medical si nu au varsta de pensionare pana la sfarsitul anului.

Criterii specifice: postliceala de specialitate