Spectacol Baladele Deltei: „De Dragobete, iubeşte româneşte!”, Stiri Social

Stiri » Social

Spectacol Baladele Deltei: „De Dragobete, iubeşte româneşte!”

Joi, 22 Februarie 2018

Spectacol Baladele Deltei: „De Dragobete, iubeşte româneşte!”

Primaria Municipiului Tulcea si Ansamblul Artistic Profesionist „Baladele Deltei" din Tulcea, organizeaza duminica, 25 februarie 2018, Spectacolul Artistic si Concursul „Cine stie castiga", sub genericul „De Dragobete, iubeste romaneste!". Programat a se desfasura la sala Teatrului „Jean Bart" din municipiu, incepand cu ora 17.30, spectacolul va oferi momente artistice in interpretarea Ansamblului „Doruletul", Grupului Coral „Cantus Libera" si a Ansamblului Artistic Profesionist „Baladele Deltei".

Concursul va grupa cate trei participanti elevi de la Liceul Teoretic „Grigore Moisil", Colegiul Dobrogean „Spiru Haret", Colegiul Economic „Delta Dunarii", Liceul Teoretic „Ion Creanga", Colegiul Agricol „Nicolae Cornateanu", Colegiul Tehnic „Henri Coanda" si Colegiul „Brad Segal".

Conducerea muzicala: Aurelian Croitoru.

Regia artistica si coregrafia: stefan Coman.

Biletele se pot procura de la agentia de bilete a Teatrului „Jean Bart".