Sore & Band, Antonia şi Vunk sunt capetele de afiş la Zilele Municipiului, Stiri Social

Stiri » Social

Sore & Band, Antonia şi Vunk sunt capetele de afiş la Zilele Municipiului

Marti, 7 August 2018

Sore & Band, Antonia şi Vunk sunt capetele de afiş la Zilele Municipiului

Cele mai asteptate nume si anume ale artistilor care vor sustine concerte anul acesta cu prilejul Zilelor Municipiului Tulcea au fost facute publice ieri sub forma unui comunicat de presa al Biroului Sport Cultura si Relatii Externe din cadrul Primariei Tulcea.

„Anul acesta, in perioada 12 - 16 august, Municipiul Tulcea organizeaza o serie de evenimente cultural - artistice dedicate Zilelor Municipiului Tulcea 2018. Acest eveniment va include un targ de mestesugari care sa puna in valoare traditiile si obiceiurile locale si nationale, ce va avea loc in Piata Civica din municipiu, in perioada 12 - 15 august, deschiderea oficiala fiind programata pentru ziua de 13 august, ora 10,30. De asemenea, incepand din 15 august, pe scena amplasata in zona patinoarului amenajat langa Lacul Ciuperca, puteti urmari o serie de concerte ale unor artisti cunoscuti. Astfel, ii vom asculta in data de 15 august pe Vanotek, Irina Ignat si Sore & Band,  iar in data de 16 august pe Jo & Band, Antonia si Vunk", se arata in comunicatul de presa emis ieri de reprezentantii Biroului Sport Cultura si Relatii Externe din cadrul Primariei Tulcea.