Soluţii de criză pentru transportul în comun, Stiri Actualitate

Soluţii de criză pentru transportul în comun

Luni, 15 Ianuarie 2018

Soluţii de criză pentru transportul în comun

Petre Marinescu, viceprimarul caruia i s-a delegat competenta de a indruma, coordona si controla activitatea S.T.P., a declarat aseara pentru ziarul nostru ca inca se cauta solutiile pentru completarea de urgenta a parcului auto al societatii mentionate.

„Analizam ce trebuie sa intreprinda Consiliul Local Tulcea, astfel incat capacitatea Societatii de Transport Public sa ajunga rapid la parametrii normali. Este vorba de alegerea acelor solutii juridice pentru iesirea din impasul actual, iar criza transportului in comun sa nu se prelungeasca. Din cursul diminetii de vineri, cand am fost prezent la sediul S.T.P., si pana acum sunt in legatura permanenta cu reprezentantii conducerii societatii, chiar si mai devreme am discutat cu domnul director general Lucian - Daniel Balan", a afirmat Petre Marinescu.

Reprezentantii Primariei Tulcea se vor intalni astazi cu factorii de decizie ai S.T.P. pentru a adopta o solutie pe termen scurt.