Scandal legat de puterea motoarelor ambarcaţiunilor din Delta Dunării. „Va fi un asalt la ecosistemele care au rămas încă necălcate de bărci“, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Marti, 26 Septembrie 2017

Scandal legat de puterea motoarelor ambarcaţiunilor din Delta Dunării. „Va fi un asalt la ecosistemele care au rămas încă necălcate de bărci“ Acuzaţii grave au fost lansate în spaţiul public de mai multe asociaţii şi patronate din Delta Dunării la adresa activităţii Administraţiei Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării. După 26 de ani de la înfiinţare, şefii ARBDD n-ar fi făcut nimic pentru oamenii deltei, spun protestatarii, iar rezervaţia este într-un grad avansat de degradare.

Citeste mai multe in Adevarul