Primăvară… cu meșteșug în foaierul Centrului Cultural „Jean Bart” Tulcea, Stiri Social

Stiri » Social

Primăvară… cu meșteșug în foaierul Centrului Cultural „Jean Bart” Tulcea

Luni, 26 Februarie 2018

Primăvară… cu meșteșug în foaierul Centrului Cultural „Jean Bart” Tulcea

Sarbatorile de primavara constituie un nou prilej de intalnire a mesterilor populari tulceni care isi demonstreaza deplinele abilitati creative in foaierul Centrului Cultural „Jean Bart" Tulcea, in cadrul unei expozitii anticipand binecunoscuta sarbatoare a Dragobetelui.

Mesterii artizani prezinta publicului tulcean doritor produse hand made, dar si mestesugaresti pe domenii precum impletituri textile, bijuterii, prelucrarea lemnului, pictura, arta naiva, sculptura.

Desigur, dat fiind tematica sarbatorilor de primavara nu vor lipsi martisoarele create manual si, pentru a serba pe deplin venirea primaverii, mesterii tulceni vor fi prezenti la datorie si cu ocazia sarbatorilor lunii Martie, pentru a sarbatori impreuna Martisorul si Ziua Femeii.

Expozitia mestesugareasca este deschisa in foaierul institutiei culturale tulcene, incepand de joia trecuta si pana pe data de 8 Martie, Ziua Femeii.