Peste 5 milioane de lei pentru cele două stații private de ambulanță din Tulcea, Stiri Social

Stiri » Social

Peste 5 milioane de lei pentru cele două stații private de ambulanță din Tulcea

Marti, 15 Mai 2018

Peste 5 milioane de lei pentru cele două stații private de ambulanță din Tulcea

Bani din partea Casei Judetene de Asigurari de Sanatate Tulcea pentru cele doua servicii privare de ambulanta din judetul nostru: este vorba despre o ambulanta care deserveste zona de delta, cu centrul la Sulina si una care deserveste mai multe localitati din zona de terasa, situate la distanta destul de mare de municipiu (cu centrul la Jurilovca).

Contractele pe anul in curs

Este vorba despre contractele pentru asistenta medicala prespitaliceasca pentru anul 2018.

În total, spun reprezentantii Casei Judetene de Asigurari de Sanatate, suma alocata pentru anul in curs este 5,561 milioane de lei, din care cate 1,45 milioane de lei pentru primele trei trimestre si 1,1 milioane de lei pentru ultimul trimestru al acestui an.

Pentru cabinetul din Jurilovca, suma alocata este de 4,2 milioane de lei (total), iar pentru cabinetul medicului din Sulina suma alocata, pentru acest an, este de 1,3 milioane de lei.