Persoană dispărută din comuna Ostrov, Stiri Actualitate

Persoană dispărută din comuna Ostrov

Joi, 30 Noiembrie 2017

Persoană dispărută din comuna Ostrov

La data de 29 noiembrie a.c, politistii tulceni au fost sesizati despre disparitia unui cetatean din comuna Ostrov, judetul Tulcea care ingrijea de animale in localitate. Persoana disparuta a insotit mai multe animale la pasunat, iar in ziua de 27 noiembrie 2017 acesta  nu a mai revenit in sat.

Persoana disparuta se numeste ZBARCEA DUMITRU si este in varsta de 38 ani. Ultimul loc unde a fost vazuta este islazul comunei Ostrov, judetul Tulcea.

Semnalmente: inaltimea 1,55 - 1,60 m, constitutie astenica, par saten, ochi caprui. Atunci cand se deplaseaza in mers si este obosit, schioapata cu piciorul stang.

La data disparitiei era imbracat intr-o geaca de fas de culoare rosie, pantaloni de stofa inchisi la culoare si era incaltat cu cizme de cauciuc de culoare albastra.

Persoanele care pot furniza informatii despre aceasta disparitie sunt rugate sa se adreseze celei mai apropiate sectii de politie sau sa apeleze gratuit numarul unic de urgenta 112.