Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Şoimii Topolog, singura echipă neînvinsă din fotbalul tulcean!

Marti, 5 Decembrie 2017

0.0 5 0

Cu doua etape inainte de finalul sezonului regulat, o singura echipa, Şoimii Topolog a ramas neinvinsa in acest sezon si probabil asa va si incheia aceasta prima parte a campionatului. Campioana din urma cu doua editii de campionat a avut mari emotii si duminica la Somova, acolo unde a fost foarte aproape sa cunoasca primul esec, dar ca si la Macin sau Slava Cercheza a revenit miraculos in a doua repriza, dupa ce a fost condusa cu doua goluri la pauza.

Seria A: patru echipe pentru trei locuri

National Somova se poate spune ca a fost performera ultimei etape dupa ce a condus aproape tot meciul echipa numarul 1 din fotbalul judetean tulcean, Şoimii Topolog, pentru moment singura echipa fara infrangere in acest sezon. Somovenii au condus cu 3-1 la pauza si se parea ca vor opri seria succeselor echipei din Topolog la cota 12, insa nu a fost sa fie asa. Şoimii au egalat pe final de meci si scorul final a fost 4-4, astfel ca si dupa cea de-a 12-a etapa a campionatului infrangerea nu a fost cunoscuta echipei din Topolog. La polul opus, in derby-ul ultimelor clasate, echipele cu cele mai multe infrangeri in acest sezon, Beroe Ostrov si...