Şoimii Topolog şi Delta Aegyssus conduc cele două serii ale Ligii a IV-a, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Şoimii Topolog şi Delta Aegyssus conduc cele două serii ale Ligii a IV-a

Marti, 19 Septembrie 2017

0.0 5 0

Dupa cea de-a doua etapa a campionatului Ligii a IV-a tulcene de fotbal doar trei echipe au punctaj maxim, respectiv doua victorii.  Din cele 16 competitoare, impartite cate 8 in cele doua serii geografice, Şoimii Topolog din Seria A si Delta Aegyssus Tulcea si Flacara Mihail Kogalniceanu din Seria B au victorii consecutive, iar altre trei echipe, Triumf Cerna si National Somova din Seria A si Sageata Stejaru din Seria B sunt si ele neinvinse dupa doua etape cu cate o victorie si un egal.

Punctaj maxim pentru Şoimii Topolog

În Seria A sau seria de vest a judetului, Şoimii Topolog a acumulat punctajul maxim dupa cele doua meciuri disputate, ultimul pe teren propriu contra celor de la Arrubium Macin, in fata carora s-au impus cu scorul de 4-2, la pauza 2-1.

Triumf Cerna a castigat la scor meciul cu Sarica Niculitel, scor 5-1, la pauza 4-0, in timp ce National Somova s-a impotmolit pe teren propriu in meciul cu Beroe Ostrov, scor 0-0. Meciul dintre Luceafarul Slava Cercheza si AS Daeni nu s-a programat, astfel incat Luceafarul va debuta in campionat din a treia etapa. Sau nu va mai debuta deloc. În urma...