O şoferiţă de 21 de ani a lovit cu maşina un copil, Stiri Anchete

O şoferiţă de 21 de ani a lovit cu maşina un copil

Joi, 22 Iunie 2017

O şoferiţă de 21 de ani a lovit cu maşina un copil

S-a intamplat in marti seara. Conform celor declarate de reprezentantii Inspectoratului Judetean de Politie, la volan se afla o femeie de 21 ani din comuna Frecatei.

Amalia Igantencu, din cadrul  Politiei Tulce, spune cum s-a intam­plat accidentul: „În timp ce conducea un autoturism  pe strada Viitorului din municipiul Tulcea, soferita a acrosat un minor in varsta de 7 ani, din Tulcea, care se angajase in traversarea strazii neregulamentar, in fuga si prin loc nepermis", se arata intr-un comunicat de presa emis de IJP Tulcea.

În urma accidentului a rezultat ranirea minorului, care este, la momentul de fata, in afara oricarui pericol.

În cauza a fost deschisa o ancheta pentru a stabili circumstantele exacte ale producerii accidentului. Din primele cercetari efectuate a rezultat faptul ca soferita avea permis de conducere si nu se afla sub influenta alcoolului.