Încep zilele comunei Baia: Daniela Condurache și Anna Lesko urcă pe scena din comuna tulceană, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Sâmbãtã, 2 Septembrie 2017

În acest week-end vor avea loc o serie de evenimente organizate in cadrul sarbatorii comunei Baia. Primarul Mugurel Marsavela a pregatit, pentru localnici, dar si pentru invitatii din localitatile invecinate, un eveniment spectaculos dedicat localnicilor din Baia (si nu numai).

„Daca in anii anteriori aceasta frumoasa zi in care intreaga comuna este imbraca straie de sarbatoare era programata pentru mijlocul toamnei, acum, din motive obiective, petrecerea se muta la inceput de septembrie. Astfel, de evenimentele organizate de primarie se pot bucura si tinerii care in curand vor pleca la scoala", spune primarul comunei Baia, Mugurel Marsavela.

Duminica, incepand cu ora 17.00, urca scena pe tinerii din cadrul Ansamblului Aroman „Dor", Nicu Paleru, Daniela Condurache, Radu Ile, Anna Lesko, Emilia Ghinescu, Mandrele, DJ Jungle, in cadrul unui show ce se va incheia cu un senzational spectacol de focuri de artificii.