În sfârșit: Punct de prim ajutor la Ciuperca!, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

În sfârșit: Punct de prim ajutor la Ciuperca!

Vineri, 21 Iulie 2017

În sfârșit: Punct de prim ajutor la Ciuperca! #gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Începand cu data de 22.07.2017 se va infiinta un punct temporar de lucru dotat cu o ambarcatiune cu chila rigida si borduri moi (RIB), fiind deservit de un conducator ambarcatiune si un paramedic.

Punctul de lucru se infiinteaza datorita necesitatii asigurarii interventiei prompte si eficiente cu reducerea considerabila a timpului de raspuns, in scopul protejarii vietii cetatenilor si luand in considerare interventiile din perioada anilor anteriori respectiv autoturism rasturnat in lac, tentative de suicid prin inec, accidente ale barcilor de agrement, ascunderea unor infractiuni, etc.

Punctul de lucru va functiona intr-o locatie pusa la dispozitie de Primaria municipiului Tulcea, in perioada 22.07 - 01.09.2017, in intervalul orar 09.00 - 19.00.