Juniorii de la Delta Aegyssus Tulcea s-au calificat în turneul semifinal, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Juniorii de la Delta Aegyssus Tulcea s-au calificat în turneul semifinal

Miercuri, 14 Iunie 2017

0.0 5 0

Dupa o victorie cu 3-1 pe teren propriu in prima mansa a dublei cu Portul Constanta, sansele de calificare pentru Delta Aegyssus, campioana judetului Tulcea, erau de 50%, insa in deplasarea de la Constanta elevii antrenorului Marius Carpov au castigat si mai categoric decat la Tulcea. Mai bine spus au castigat cu un scor de neprezentare al gazdelor, 3-0, dupa o prima repriza dominata clar dar fara goluri si o a doua repriza in care constan­tenii de la Portul s-au predat definitiv dandu-le sansa tulcenilor sa inscrie de trei ori prin Fatu, de doua ori, si Butu.

Este pentru prima data dupa multi ani (Luceafarul Slava Cercheza a mai reusit o astfel de performanta) cand campioana judetului Tulcea la juniori A1 trece de prima faza a competitiei si se califica la turneul semifinal.

Posibile adversare pentru Delta Aegyssus Tulcea sunt CS Faurei, campioana din judetul Braila, CSM Campina, campioana din judetul Prahova si Venus Independenta, campioana din judetul Calarasi.

Pentru Delta Aegyssus Tulcea dubla victorie din meciul cu Portul Constanta da sperante si altei campioane a judetului nostru, Pescarusul Sarichioi, care va juca la sfarsitul...