Interviu cu ec. Eugenia Vasile, fostul și noul președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate: „Aducem medici noi la Maliuc şi Sulina“, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Luni, 29 Mai 2017

Recent, ec. Eugenia Vasile, presedinte director general al Casei Judetene de Asigurari de Sanatate (CJAS) Tulcea, a obtinut 8 la proba scrisa, respectiv 9,5 la interviul sustinut pentru conducerea Casei Tulcea, fiind declarata, asadar, admisa, pe locul 9 la nivel national.

Am vorbit cu Eugenia Vasile despre principalele prioritati pe acest mandat, despre solutiile identificate pentru cresterea calitatii actului medical si pentru atragerea de medici in judetul Tulcea, dar si despre cum scapa Casa de Asigurari de Sanatate de statutul de „sperietoare" a furnizorilor de servicii medicale.

Cititi amanunte in editia tiparita a cotidianului Obiectiv!