Handbal feminin: Victorie externă pentru CSŞ Tulcea, la Călăraşi, cu 25-23, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Handbal feminin: Victorie externă pentru CSŞ Tulcea, la Călăraşi, cu 25-23

Joi, 9 Noiembrie 2017

0.0 5 0

Elevele antrenorilor Gabriela si Daniel Gheorghe au legat o noua vitorie dupa cea obtinuta pe teren propriu cu Centrul National Olimpic de Tineret Iasi, de aceasta data in deplasare, la Calarasi, cu echipa locala Danubius. Tulcencele au intrat foarte bine in meciul de la Calarasi, mai bine decat au facut-o in jocurile cu CNOT Iasi si HCF Piatra Neamt si, pe fondul unui joc foarte eficient in atac, au reusit nu mai putin de 13 goluri in prima repriza, in conditiile in care portarita Caraman de la CSŞ Tulcea a inchis poarta calarasencelor, cu doar 9 goluri in prima repriza, desi au fost gazde.

Jocul s-a mai echilibrat in repriza secunda, insa avantajul din prima parte a fost unul suficient pentru ca la final, chiar daca gazdele au castigat repriza cu doua goluri diferenta, pana la urma, per total meci, avantajul sa fie in favoarea tulcencelor cu scorul de 25-23. O victorie muncita, de moral, pentru handbalistele de la Tulcea, care si-au consolidat pozitia in clasament si spera ca la derby-ul de pe 15 noiembrie, cu liderul clasamentului, sa arate ca merita cu prisosinta un loc pe podium.

Pana atunci insa, in aceasta sambata, din...