Handbal, Divizia A: Încă o victorie importantă a tulcencelor, la Plopeni, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Handbal, Divizia A: Încă o victorie importantă a tulcencelor, la Plopeni

Joi, 23 Noiembrie 2017

0.0 5 0

Cu 7 victorii si doar trei infrangeri, CSŞ Tulcea s-a deplasat la Plopeni cu orgoliul usor ranit dupa ce, in etapa precedenta, a fost invinsa de  liderul CSU Neptun Constanta in Polivalenta din Tulcea.

A fost un meci crancen, de angajament, cu rasturnari spectaculoase de scor. Într-o sala rece, tulcencele s-au incalzit mai greu, dar au reusit sa-si adjudece cele trei puncte, obtinand o victorie importanta, dovedind ca stiu sa gestioneze finalul de joc si castigand meciul la un singur gol.

La pauza, scorul a fost 13-13, Plopeniul dand o replica puternica, in ciuda locului 11 ocupat, cu doar trei victorii inregistrate pana acum.

Final de foc pentru CSŞ Tulcea

În a doua repriza, fetele noastre s-au desprins si la 6 goluri, dar s-au relaxat prematur si au permis adversarului sa se apropie la un singur gol pe final. CSŞ Tulcea a castigat pana la urma 26-27, acumuland 24 de puncte, ocupand un onorant loc 6 in Seria A. Victoria era extrem de importanta pentru ca, la sfarsitul turului, CSS Tulcea sa fie in prima jumatate a clasamentului.