Fotbal Liga a IV-a: Primul egal pentru Şoimii Topolog în deplasarea de la Măcin, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal Liga a IV-a: Primul egal pentru Şoimii Topolog în deplasarea de la Măcin

Miercuri, 15 Noiembrie 2017

0.0 5 0

Meciul cel mai interesant al etapei de duminica s-a disputat la Macin

În lipsa meciului derby dintre Pescarusul Sarichioi si Sageata Stejaru, amanat la cererea oaspetilor, care au participat la un turneu in afara tarii, in Republica Moldova, meciul cel mai interesant al etapei de duminica s-a disputat la Macin.

Echipa cu victorii pe linie, Şoimii Topolog, a jucat contra echipei locale Arrubium Macin si, surpriza, la pauza, era condusa cu 3-1.

Arrubium a facut in prima repriza cel mai bun joc al sezonului sau Şoimii Topolog a jucat cea mai slaba prima repriza din acest campionat, nu vom sti niciodata pentru ca lucrurile au reintrat pe fagasul normal in partea a doua jocului clar dominata de echipa din Topolog, care a marcat de doua ori si si-a creat si alte cateva bune ocazii de gol.

N-au fost mai multe si astfel meciul s-a incheiat la egalitate, 3-3, iar Arrubium Macin se poate spune ca este performera seriei A si singura echipa care a jucat de la egal la egal cu liderul.

Felicitari pentru rezultat celor de la Arrubium care ar fi pacat sa nu se califice in play-off....