Fotbal Liga a IV-a: Pescăruşul Sarichioi, prima şansă la titlu!, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal Liga a IV-a: Pescăruşul Sarichioi, prima şansă la titlu!

Miercuri, 13 Iunie 2018

0.0 5 0

Rezultatele din penultima etapa a Campionatului Judetean de Fotbal Liga a IV-a se poate spune ca au complicat si mai mult ecuatia podiumului de final, emotiile echipelor aspirante la un loc pe podium fiind lasate pentru ultimele 90 de minute.

În derby-ul codaselor, la Cerna, echipa locala Triumf a castigat meciul contra adversarei Luceafarul Slava Cercheza cu scorul de 5-2, diferenta de trei goluri fiind stabilita inca de la pauza, 4-1 pentru Triumf. Cu victoria directa, Triumf s-a apropiat la doua puncte de Luceafarul, dar e greu de crezut ca o mai poate depasi in clasament chiar daca pentru echipa din Slava Cercheza campionatul s-a terminat iar Triumf mai are un meci de disputat.

La Topolog, intr-un meci care ar fi trebuit sa stabileasca echipa de pe locul trei al podiumului, gazdele, Şoimii Topolog, aveau nevoie de un singur punct in meciul direct cu Flacara M. Kogalniceanu pentru a-si rezerva medaliile de bronz. Dupa primele 45 de minute toate bune si frumoase, 1-0 pentru gazde si meciul parea sa aiba cursul normal, numai ca, pe final de meci, oaspetii au si egalat, dar au si marcat golul victoriei, astfel incat...