Fotbal, Liga a IV-a: Pescăruşul Sarichioi – Delta Stars Tulcea 6-2. Set şi meci pentru Pescăruşul, în finala play-off-ului, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Marti, 13 Iunie 2017

0.0 5 0

Prefectul Lucian Furdui, alaturi de presedintele AJF Tulcea, Petre Badea, a fost cel care a oferit cupa si medaliile de campioni celor de la Pescarusul Sarichioi

Duminica seara, de la ora 18.00, stadionul Delta a fost gazda finalei Ligii a IV-a de fotbal, finala play-off-ului, asa cum au stabilit delegatii echipelor de fotbal din judetul nostru ca trebuie desfasurat campionatul si desemnata campioana.

Dupa un sezon regulat in care a defilat in meciurile disputate, atat pe teren propriu cat si in deplasare, Pescarusul Sarichioi a dat dovada ca este echipa momentului si in finala acestui play-off, inceput totusi cu stangul.

În minutul 4, la o iesire total neinspirata a portarului Geomadin la marginea careului, Paraschiv a profitat si a trimis un sut plasat care a scuturat plasa portii, spre nemultumirea celor aproximativ o mie de suporteri veniti de la Sarichioi pentru a-si sustine echipa.

Tulcenii de la Delta Stars nu s-au bucurat prea mult pentru ca din minutul 13 s-a restabilit egalitatea dupa lovitura libera perfect executata de Nane Iancu iar din minutul 24, Ştefan Ciobanu a inscris golul prin care...