Fotbal Liga a IV-a: Delta Aegyssus Tulcea, campioana egalurilor!, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal Liga a IV-a: Delta Aegyssus Tulcea, campioana egalurilor!

Marti, 24 Octombrie 2017

0.0 5 0

Cel mai interesant meci al penultimei etape a turului de campionat din fotbalul judetean tulcean s-a disputat la Tulcea intre echipele Delta Aegyssus din localitate si Flacara M. Kogalniceanu, doua pretendente la calificarea in play-off din cea mai grea serie a Ligii a IV-a de fotbal. Oaspetii au condus la pauza cu 1-0, dar la final scorul a fost egal, 2-2, acesta fiind al treilea rezultat de egalitate inregistrat de echipa tulceana in acest debut de sezon. Din acest punct de vedere se poate spune ca Delta Aegyssus este campioana egalurilor, insa faptul ca nici nu pierde si nici nu castiga de cele mai multe ori nu e chiar o strategie castigatoare.

Spre exemplu, surpriza actualului sezon, (re)debutanta Sageata Stejaru a castigat la zero meciul de la Agighiol, 6-0, dupa un joc in care ultima clasata, adica echipa gazda, a incercat doar sa limiteze proportiile scorului. În mare parte a si reusit …

Nu la fel s-a intamplat insa la Babadag, acolo unde echipa locala, Granitul, avea 5-0 deja de la pauza si putin a lipsit sa marcheze alte cinci goluri si in repriza secunda. A marcat doar de patru ori si a dat si oaspetilor de la...