Fotbal Liga a III: Farul Constanţa – Delta Dobrogea 5-1, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal Liga a III: Farul Constanţa – Delta Dobrogea 5-1

Luni, 16 Octombrie 2017

0.0 5 0

Sambata, la Techirghiol, Delta Dobrogea Tulcea a jucat in deplasare contra celor de la Farul Constanta, candva echipa fanion a Dobrogei, insa acum doar o banala echipa de Liga a III-a, sustinuta de suporteri inimosi pentru a scapa de fotbalul judetean in vara acestui an. Dupa rezultatul de la Bucuresti cu Spartac, 0-7, Farul chiar a prins meciul cu Delta Dobrogea cu orgoliul ranit si avea nevoie de o victorie categorica pentru a se reabilita in fata suporterilor care fac naveta de la Constanta la Techirghiol pentru a urmari meciurile echipei favorite.

Dupa mai bine de jumatate de ora de joc confuz de ambele parti, fara goluri si cu o dominare sterila a gazdelor, tulceanul Claudiu Dragu, acum la Farul, a deschis scorul pentru gazde in minutul 34. Botea a majorat avantajul gazdelor cu doua minute inainte de finalul reprizei si 2-0 la pauza pentru Farul era un scor firesc pentru ce s-a intamplat pe teren, dar prea putin pentru pretentiile suporterilor constanteni. Vasile Şicu, un alt fotbalist care a aparat culorile mai multor echipe din judetul nostru, a majorat scorul in minutul 65 la 3-0, pentru ca vedeta echipei gazda, Stanescu, sa marcheze...