Fotbal Liga a III-a: Trei puncte şi de la Victoria Traian, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal Liga a III-a: Trei puncte şi de la Victoria Traian

Luni, 9 Octombrie 2017

0.0 5 0

Delta Dobrogea Tulcea a jucat vineri dupa-amiaza contra lanternei rosii Victoria Traian si, conform asteptarilor, echipa locala si-a mai trecut in palmares si in clasament o victorie, ajungand astfel cu 9 puncte in clasament dupa 7 joruri disputate. Nu e rau pentru o echipa fara pretentii de promovare si fara vreun obiectiv maret pentru acest sezon mai cu seama ca, dupa ce au legat doua victorii, tulcenii sunt departe de zona retrogradarii. Momentan.

Adelin Cristea a fost cel care a deschis scorul in meciul de vineri, contra celor de la Victoria Traian. Era minutul 25 si daca pana atunci spectatorii prezenti la meci se asteptau sa fie deja scor de neprezentare a oaspetilor, imediat dupa pauza Postelea a egalat. Un miracol daca ar fi sa luam linia de clasament a oapetilor de pana la meciul cu tulcenii, respectiv sase meciuri cu 0 goluri marcate si 0 puncte acumulate. Bucuria oaspetilor a fost, din minutul 77, redusa de golul marcat de Silviu Moise, care astfel a indeplinit obiectivul pentru acest meci si anume obtinerea celor trei puncte. Victorie la limita, cu 2-1, dar tot trei puncte in clasament. Pentru oaspeti ramane bucuria inscrierii...