Fotbal Liga a III-a: Înfrângere onorabilă pentru Delta Dobrogea, pe terenul liderului, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Luni, 30 Octombrie 2017

0.0 5 0

Tulcenii de la Delta Dobrogea au jucat sambata dupa-amiaza in deplasare, la Bucuresti, contra liderului clasamentului din Seria a II-a a Ligii a III-a si daca gazdele si-au propus sa isi mareasca golaverajul, ei bine, tulcenilor putin le-a lipsit sa plece din aceasta deplasare cu un nesperat punct. Din primele minute ale jocului, echipa gazda si-a declarat intentia de marca prima si in primul sfert de ora a irosit doua bune ocazii de a marca. În partea a doua a primei reprize, iuresul din debutul meciului s-a stins si chiar parea limpede ca cele doua echipe vor intra la vestiare pentru pauza dintre reprize fara niciun gol marcat. N-a fost, din pacate, asa pentru ca in minutul 40 Ciprian Stanciu de la gazde a reusit sa marcheze la singura faza in care apararea tulceana a fost prinsa pe picior gresit. Dupa reluare jocul a curs intr-o singura directie si anume spre poarta tulcenilor si pe acest fond Mircea Donca a majorat scorul in minutul 65 pentru gazde. Pentru ca 2-0 e cel mai periculos scor si, mai mult, pentru echipa condusa chiar nu mai e o optiune sa te baricadezi in aparare cu speranta ca vei prinde contraatacul norocos, Delta Dobrogea a iesit la joc si, zece minute mai...