Fotbal Liga a III-a: Înfrângere categorică la Olteniţa, cu 0-5, pentru Delta Dobrogea, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Luni, 4 Septembrie 2017

0.0 5 0

Dupa un debut catastrofal cu FCSB 2, scor 2-10 pe teren propriu, Delta Dobrogea Tulcea a jucat in deplasare la Oltenita cu echipa locala ACSM, ambele echipe fiind fara niciun punct dupa prima etapa. Semnalul de alarma din meciul cu FCSB 2 se pare ca n-a adus o motivare in plus pentru aceasta deplasare, ba dimpotriva, echipa de fotbal fanion a judetului a mai facut un meci rusinos la capatul caruia scorul final a fost 5-0 pentru gazde.

Gazdelor de la CSM Oltenita le-a trebuit doar jumatate de ora pentru a le arata celor de la Delta Dobrogea ca au facut deplasarea degeaba. Truta, in minutul 7, Udrea in minutul 15 din penalty si tot el din actiune in minutul 30 au facut scor de forfait in numai jumatate de ora si, pana la pauza, n-au mai fortat si golul patru. Abia cu un sfert de ora inainte de final, fostul numar 9 de la Delta Dobrogea, Dobra a marcat golul patru, pentru ca Ilie inainte de fluierul final sa inchida tabela cu 5-0.

O noua infrangere si categorica, dar din fericire nu suntem chiar ultima clasata a seriei: Victoria Traian ne-a depasit la golaveraj negativ si avem sansa primei victorii la sfarsitul acestei saptamani in meciul cu...