Fotbal Liga a III-a: Încă patru de la Slobozia!, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal Liga a III-a: Încă patru de la Slobozia!

Luni, 18 Septembrie 2017

0.0 5 0

Sambata dupa-amiaza, de la ora 17.00, FC Delta Dobrogea Tulcea a jucat cea de-a patra etapa a campionatului Ligii a III-a de fotbal cu Unirea Slobozia in deplasare si, la fel ca in Cupa, a primit tot patru goluri. Daca la Tulcea, in Cupa Romaniei, Unirii i-au trebuit 44 de minute si un 11 metri pentru a deschide scorul, 11 minute i-au trebuit in campionat pentru o „dubla" a lui Nastase, care a marcat in minutele 3 si 11. Mai mult, pana la pauza deja era scor de neprezentare a echipei Delta Dobrogea, 3-0 pentru Unirea Slobozia dupa ce Raduca a marcat cu un minut inainte de finalul primei reprize. Dupa reluare, in alte 11 minute gazdele

si-au majorat avantajul la patru goluri diferenta, prin Toma in minutul 56 iar pana la fluierul final nu s-a mai marcat niciun gol.

Înca o infrangere cu patru goluri primite dupa patru etape si, astfel, tulcenii au ajuns la cota 20 de goluri primite in capionat fiind, din acest punct de vedere, cea mai slaba aparare din serie.