Fotbal Liga a III-a: CSM Râmnicu Sărat a fost echipa mai bună doar cinci minute, în meciul de la Tulcea, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Luni, 23 Octombrie 2017

0.0 5 0

Asa ghinion se vede rar in fotbal: incepi nu bine ci foarte bine meciul, din minutul 1 conduci cu 1-0, iti creezi zeci de ocazii de a majora scorul si, pe final de meci, nu doar ca esti egalat, ci pierzi si in ultimul minut de prelungiri.

Asta s-a intamplat la Tulcea, pe stadionul Delta, vineri, 20 octombrie 2017, la meciul dintre FC Delta Dobrogea Tulcea si CSM Ramnicu Sarat. Înca de la prima faza a meciului, golgeterul tulcenilor, Silviu Moise, a reusit sa scuture plasa portii oaspetilor. Dupa gol, oaspetii n-au dat impresia ca si-ar dori prea mult sa egaleze, ci au continuat sa se apere cu oarecare succes din moment ce tulcenii au mai avut, cel putin pana la pauza, trei-patru ocazii clare de a marca. Chiar daca, in partea a doua a jocului, oaspetii au mai trecut de jumatatea proprie de teren si au ajuns in preajma portii Deltei Dobrogea, nu au dat impresia ca vor sa egaleze pana spre final de meci cand, cel putin in ultimele cinci minute, au realizat ca 0-1 sau 0-2 e totuna si au iesit curajos la atac. Asa se face, ca la o faza de atac bine legata, Danut Oprea a reusit egalarea in penultimul minut de joc al timpului regulamentar. Din fericire s-au aratat patru...