Fotbal Liga a 3-a: Doi zece, 2-10! Înfrângere “de probă” pentru Delta Dobrogea!, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal Liga a 3-a: Doi zece, 2-10! Înfrângere “de probă” pentru Delta Dobrogea!

Vineri, 25 August 2017

0.0 5 0

Delta Dobrogea Tulcea a debutat cu stangul in Liga a 3-a: infrangere categorica in meciul cu FCSB 2!

Oaspetii au deschis scorul din minutul 10 prin Daniel Benzar, fratele fotbalistului de la echipa mare, dintr-un penalty  acordat de arbitrul meciului, Ionut Constantinescu din Galati dupa un hent in careu. Cinci minute mai tarziu, atacantul Deltei Dobrogea, Silviu Moise a egalat cu o reluare cu capul din careu dupa o lovitura libera. Din pacate pana la pauza oapetii au mai marcat de patru ori iar dupa pauza au mai inscris de trei ori pana cand acelasi Moise a marcat golul doi pentru Delta Dobrogea. La 2-8, dupa recitalul personal al decarului Daniel Benzar au urmat doua goluri inscrise si de rezerva Obreja. O proba, “2-10, 2-10!”, pentru actualul sezon, insa antrenorul echipei, Mihai Guliu, este optimist: “Reintra Nicu Cretu, se integreaza in lot Aioanei, venit abia azi si daca mai semneaza si Filip avem echipa de mijlocul clasamentului. Nu toate echipele din serie sunt la fel de bune ca FCSB, avem sanse!”. Dupa o asa infrangere, Delta Dobrogea Tulcea merge sa isi spele rusinea debutului in deplasare la Oltenita, dupa care va reveni pe...