Fotbal în sală: Elgina este noul lider al Cupei Municipiului, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Fotbal în sală: Elgina este noul lider al Cupei Municipiului

Marti, 13 Februarie 2018

0.0 5 0

A treia etapa a Cupei Municipiului la fotbal in sala nu doar ca a programat derby-ul competitiei intre echipele momentului, Elgina si Allstars, dar si alte doua jocuri care, prin rezultatele inregistrate, au relansat practic intregul sezon.

De la ora 13.00, pompierii de la ISU Delta ar fi trebuit sa aiba un meci de antrenament contra celor de la Metalurg, invinsi in ambele meciuri disputate, ba chiar in unul dintre ele la un scor rusinos (1-9 cu Allstars). Dupa primele 25 de minute, cele doua echipe au intrat la vestiare la egalitate, 1-1, si se parea ca in a doua repriza pompierii vor „stinge" Metalurg-ul. Dar nu a fost asa, ba dimpotriva, echipa coregrafului Marian Coman le-a predat o „jampara" celor de la ISU Delta pe final de meci si s-au impus cu 3-2. Cu primele trei puncte in clasament cei de la Metalurg mai spera la un loc in play-off chiar daca vor juca etapa viitoare contra unei echipe cu orgoliul ranit si anume BGV Carserv.

Echipa sustinuta de „baciul" Valerica Butuc, BGV Carserv a patit rusinea in meciul contra celor de la Convenabil, una dintre echipele fara victorie in primele doua meciuri. Cu patru puncte din...