Fotbal, baraj promovare: înfrângere la limită pentru Pescăruşul Sarichioi, pe Farul din Constanţa, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Marti, 27 Iunie 2017

0.0 5 0

Sambata trecuta, pe Stadionul „Farul", Suporter Spirit Club (SSC) Farul din Constanta s-a impus si in mansa retur a disputei cu Pescarusul Sarichioi, dupa ce, cu o saptamana in urma, isi asigurase in meciul de la Sarichioi promovarea in Liga a III-a de fotbal prin victoria cu un categoric scor de 7-2. Vasile Şicu, fost jucator la Sageata Stejaru, Granitul Babadag si Delta Dobrogea, echipe din judetul nostru, a marcat unicul gol al partidei in minutul 27 al meciului iar Farul si-a adjudecat barajul cu scorul general de 8-2.

Peste 4.000 de spectatori au asistat sambata trecuta la meciul SSC Farul Constanta - Pescarusul Sarichioi, un meci contand pentru promovarea in Liga a III-a de fotbal, ceea ce, sa recunoastem, ar face invidioase multe echipe gazda din Liga a III-a de fotbal, ba chiar si din al doilea esalon valoric al tarii.

Fara miza inca de la startul sau, poate si pentru ca rezultatul din tur nu mai lasa loc de dubii in privinta echipei promovate, jocul de pe stadionul Farul a devenit brusc interesant dupa primele 20 de minute, cand portarul gazdelor Vladut Neagu a fost eliminat pentru fault de ultim aparator. În poarta a intrat veteranul Gica Mina,...