Femeia acuzată că şi-a înjunghiat colega de muncă rămâne în puşcărie, Stiri Anchete

Stiri » Anchete

Femeia acuzată că şi-a înjunghiat colega de muncă rămâne în puşcărie

Joi, 15 Iunie 2017

Femeia acuzată că şi-a înjunghiat colega de muncă rămâne în puşcărie

Este vorba despre dosarul tentativei de omor din zona Complexului Alexandru cel Bun din  municipiu: la finalul lunii mai 2017, Georgeta Closcaru, de 46 de ani, din municipiu,  in timp ce se  afla in interiorul unui magazin, i-a aplicat cinci lovituri cu un cutit vanzatoarei (colega de munca), victima fiind internata la  Spitalul  Judetean de Urgenta Tulcea si supusa unor interventii chirurgicale.

„Suspecta a motivat savarsirea faptei pe fondul unor datorii pe care le avea la diverse persoane, intrand in incinta magazinului cu scopul de a-si insusi sumele de bani rezultate in urma vanzarilor din acea zi", se arata in comunicatul de presa emis de Parchetul de pe langa Tribunalul Tulcea.

Judecata, in continuare, in arest preventiv

La termenul de marti, instanta a mentinut masura arestarii preventive a inculpatei Closcaru Georgeta, incepand cu data de 13 iunie 2017, pana la mijlocul lunii iulie. Decizia data la Tulcea poate fi contestata in 48 de ore de la pronuntare.

În ceea ce priveste fondul dosarului, judecatorul a acordat termen la data de 11 iulie 2017 pentru administrarea probatoriului.