Federația Română de Fotbal (FRF) și Universitatea ”Danubius” din Galați au devenit parteneri, Stiri Sport

Stiri » Sport

Luni, 17 Septembrie 2018

Pentru promovarea unei educatii sportive la cele mai inalte standarde, Federatia Romana de Fotbal (FRF) si Universitatea "Danubius" au semnat vineri, 14 septembrie, in Sala Senatului acestei universitati, un protocol de colaborare. În cadrul acestui eveniment, Presedintele FRF, domnul Razvan Burleanu, si Rectorul Universitatii „Danubius", domnul Conf. univ. dr. Andy Corneliu Pusca, au vorbit despre importanta colaborarii dintre mediul universitar si reprezentantii sportului la nivel central si local, lansand premisele pentru dezvoltarea de proiecte de colaborare in domeniul educatiei sportive si de programe universitare si postuniversitare care vor facilita dobandirea unor competente specifice acestui sector educational. La evenimentul de la Galati au fost invitati si doi oameni de fotbal din judetul nostru, aflati in prezent in administratia locala si judeteana, respectiv Petre Marinescu, viceprimarul municipiului si fost presedinte al FC Delta Tulcea, respectiv Petre Badea, vicepresedintele Consiliului Judetean Tulcea si presedintele forului judetean fotbalistic, Asociatia Judeteana de Fotbal Tulcea.