Expoziţie în cadrul Concursului Naţional „Şcoala Zero Waste”, Stiri Social

Stiri » Social

Expoziţie în cadrul Concursului Naţional „Şcoala Zero Waste”

Miercuri, 9 Mai 2018

Expoziţie în cadrul Concursului Naţional „Şcoala Zero Waste”

Astazi, de la ora 10.30, in foaierul Bibliotecii Judetene „Panait Cerna" se va desfasura vernisajul Expozitiei „Reciclam selectiv, Refolosim creativ", expozitie realizata in cadrul Concursului National de Educatie Ecologica si Colectare Selectiva „scoala Zero Waste" initiat si organizat de EcoStuff Romania.

„Concursul este destinat tuturor scolilor din invatamantul primar si gimnazial din Romania, desemnat cel mai bun proiect al anului 2016 in cadrul Galei Energy Globe Award Romania si a castigat locul 3 la categoria Tineret, din 178 de tari, in cadrul Energy Globe World Awards 2017 de la Teheran, Iran. scoala Zero Waste 2018 aduce de doua ori mai multe premii, castigatorii fiecarei sectiuni putand primi table interactive, calculatoare, imprimante multifunctionale, videoproiectoare si ecrane de proiectie precum si laptop-uri, tablete, biciclete si multe alte premii surpriza oferite de Continental Anvelope Romania impreuna cu LIDL, pentru un viitor mai bun", arata organizatorii: Biblioteca Judeteana „Panait Cerna" si scoala „I.L. Caragiale" – clasele primare.