Ediţia a 25-a a Concursului Internaţional de Interpretare Muzicală George Georgescu, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Joi, 18 Mai 2017

* 130 de ani de la nasterea dirijorului George Georgescu

Primaria Municipiului Tulcea, in colaborare cu Asociatia George Georgescu, organi­zeaza vineri, 19 mai, ora 19.00, la Muzeul de Arta Tulcea, concertul extraordinar „De la clasic la divertisment", sustinut de ansamblul Violoncellissimo condus de Marin Cazacu. Pe scena Muzeului de Arta Tulcea, sub conducerea lui Marin Cazacu, vor concerta douazeci si unu de violoncele care vor oferi invitatilor un periplu prin ritmuri de Dans taranesc (Constantin Dimitrescu), Vals (Dimitri Şostakovici), Astor Piazzolla, Alla Turca Jazz (Mozart /Say) si multe altele.

Cititi amanunte in editia tiparita a cotidianului Obiectiv!