Două puştoaice din Frecăţei au fost aduse acasă de poliţiştii din comună, Stiri Anchete

Stiri » Anchete

Două puştoaice din Frecăţei au fost aduse acasă de poliţiştii din comună

Joi, 15 Iunie 2017

Două puştoaice din Frecăţei au fost aduse acasă de poliţiştii din comună

Cele doua fete au plecat de acasa la finalul saptamanii trecute, dar abia marti au ajuns acasa, aduse de politistii din localitate.

Disparitia a fost semnalata marti: politistii Postului de Politie Frecatei au fost sesizati cu privire la faptul ca o minora in varsta de 15 ani, din comuna Frecatei, a plecat de la domiciliu in seara de 11 iunie, cu incuviintarea tatalui sau, la magazin. Din seara respectiva, minora nu a mai revenit la domiciliu.

„În urma verificarilor efectuate, politistii au stabilit ca minora a plecat spre municipiul Tulcea, fiind insotita de o minora de 14 ani din comuna Frecatei, plecata de la domiciliu in aceeasi seara", spune Amalia Ignatencu, din cadrul Inspectoratului Judetean de Politie.

În scurt timp, cele doua minore au fost identificate de politisti pe raza municipiului Tulcea, urmand ca ieri sa fie predate familiilor.