Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

Stiri » Sport

Delta Aegyssus Tulcea, în primele patru echipe de juniori judeţeni

Marti, 27 Iunie 2017

0.0 5 0

În competitia fotbalistica dedicata juniorilor sub 19 ani care au castigat campionatele judetene din tara, Delta Aegyssus Tulcea a obtinut anul acesta cea mai mare performanta din ultimii ani pentru fotbalul juvenil tulcean si anume calificarea la Turneul semifinal de la Buftea. Acolo, la sfarsitul saptamanii trecute, tulcenii antrenati de Marius Carpov au jucat pentru calificarea in finala cu AS FC Precizia Sacele si timp de 90 de minute se poate spune ca au jucat de la egal la egal. Brasovenii au deschis scorul, insa de fiecare data tulcenii au egalat iar pe final de meci Precizia a marcat golul de 3-2, care le-a adus calificare in finala.

Al doilea meci semifinal s-a jucat intre echipele Alb Negru al Studentilor Cluj si Sporting Pitesti si a fost castigat in prelungiri de echipa argeseana, dupa 3-3

la finalul timpului regulamentar. Dupa rezultatele din primele jocuri, finala mica a fost programata in deschiderea meciului pentru titlu dintre Precizia Sacele si Sporting Pitesti.

În finala mica, clujenii au marcat primii, chiar inainte de pauza, cand Denis Hordoan a luat o actiune pe cont propriu din apropierea mijlocului terenului si a...