De Sf. Împăraţi Constantin şi Elena, Şcoala „Constantin Găvenea” a sărbătorit 23 de ani de la înfiinţare, Stiri Social

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

 

 

Stiri » Social

 

 

De Sf. Împăraţi Constantin şi Elena, Şcoala „Constantin Găvenea” a sărbătorit 23 de ani de la înfiinţare

Marti, 22 Mai 2018

0.0 5 0

 

De Sf. Împăraţi Constantin şi Elena, Şcoala „Constantin Găvenea” a sărbătorit 23 de ani de la înfiinţare

Programul organizat de conducerea Şcolii Gimnaziale „Constantin Gavenea" ieri, cu ocazia patronilor spirituali ai unitatii de invatamant, Sf. Împarati Constantin si mama sa, Elena, a fost, fireste, unul deosebit.

Mesajul de deschidere, rostit de directorul scolii, prof. Nicoleta Dutu, a fost urmat de o serie de activitati. Prima si cea mai de durata a fost derulata in cadrul proiectului „Şcoala noastra picteaza", in parteneriat cu Institutul de Cercetari Eco - Muzeale „Gavrila Simion", prin Complexul Muzeal de Patrimoniu Cultural Nord - Dobrogean, si Asociatia de Dezvoltare Regionala „ADRA". Timp de mai multe ore, aproape 500 de copii, de la prescolari la cei din clasele a VIII-a, au realizat - pe terenul de sport, unde au fost amplasate mari planse pe mai multe sevalete mari - o imensa pictura colectiva.

În paralel, profesorii diriginti au desfasurat in salile de clasa concursuri de desene/machete/eseuri cu teme diverse, printre care „Uniforma scolii", „Şcoala noastra in imagini", „Cum vreau sa arate scoala noastra".

Tot in curtea scolii, elevii din Consiliul...

Citeste mai multe in Obiectiv

Tu ce parere ai?

(nu va fi publicata)

am citit si sunt de acord cu termenii si conditiile

Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!

Acorda-i o nota!
0.0
(0 voturi)

 

 

 

 

Descopera orasul Tulcea si pe Facebook!