Daruri pentru micuții internați pe Secția de Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Tulcea, Stiri Social

Stiri » Social

Joi, 14 Decembrie 2017

Copiii aflati in spitalul tulcean, internati in sectia de Pediatrie, au primit, miercuri, vizita reprezentantilor Consiliului Judetean Tulcea, care au adus pungute pline cu dulciuri  cu ocazia sarbatorilor de iarna.

Este un gest facut anual de reprezentantii Consiliului Judetean pentru copiii internati in spitalul judetean (unitate sanitara aflata, de sapte ani, in administrarea  CJ Tulcea).

„Ne bucuram sa aducem un zambet pe chipurile micutilor internati in spital. Sunt momente grele pentru ei si pentru parinti, astfel ca speram ca surpriza noastra le-a adus macar o mica bucurie pe ziua de astazi", spune Dumitru Mergeani, vicepresedintele Consiliului Judetean Tulcea.

Amintim faptul ca saptamana trecuta, reprezentantii administratiei judetene au ajuns in mai multe sate din Delta Dunarii, acolo unde au oferit mici daruri din partea lui Mos Nicolae pentru prescolarii si scolarii care invata in scolile din aceasta zona a judetului.