Cursurile în toate unităţile de învăţământ din judeţul Tulcea rămân suspendate și pe 1 martie, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Miercuri, 28 Februarie 2018

Avand in vedere avertizarea meteorologica COD PORTOCALIU emisa de Administratia Nationala de Meteorologie pentru judetul Tulcea precum si propunerile Inspectoratului Şcolar Judetean Tulcea inaintate prin adresa nr.1857/28.02.2018, Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta Tulcea a hotarat mentinerea suspendarii cursurilor la toate unitatile de invatamant din judetul Tulcea pentru data de 1 martie 2018, cu exceptia gradinitelor cu program prelungit care vor asigura primirea copiilor in conditii optime.

Masurile privind parcurgerea integrala a programei scolare se vor lua in conformitate cu Regulamentul cadru de organizare a unitatilor de invatamant preuniversitar, pana la sfarsitul semestrului, respectiv al anului scolar, stabilite de consiliul de administratie al unitatii de invatamant.