Contract pentru medicamentele necesare pacienţilor din Spitalul Judeţean de Urgenţă Tulcea, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Marti, 1 August 2017

Reprezentantii celei mai mari unitati sanitare din judetul Tulcea se pregatesc de contractarea serviciilor de furnizare a medicamentelor necesare pacientilor internati aici.

Pentru furnizarea de produse farmaceutice, Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea (SJUT) urmeaza sa incheie un acord-cadru cu maxim trei agenti economici pentru o perioada de 40 de luni. Valoarea estimata (fara TVA) a contractului este intre 58.887,96  si  6.634.228,8 lei.

„Contractele subsecvente se vor incheia lunar, trimestrial sau semestrial, in functie de solicitarile sectiilor si de fondurile alocate cu aceasta destinatie", se arata in documentele aferente.

Termenul limita pentru depunerea cererilor de documente sau pentru acces la documente este 16 august 2017, iar termenul limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare este 23 august 2017, ora 16.00.