Colindători la Consiliul Județean Tulcea, Stiri Actualitate

Colindători la Consiliul Județean Tulcea

Marti, 19 Decembrie 2017

Colindători la Consiliul Județean Tulcea

Luni dimineata, conducerea Consiliului Judetean Tulcea a primit vizita a doua grupuri de mici colindatori de la unitatile scolare din municipiul Tulcea.

Conform traditiei, reprezentantii CJ Tulcea primesc, in aceasta luna, vizita micutilor colindatori din judetul nostru. Ieri dimineata, prescolari de la Gradinita nr. 12 si elevii clasei a III-a de la scoala „Elena Doamna", ambele din municipiu au cantat pentru „publicul" din cadrul administratiei judetene.

„Primii vestitori ai Mosului au aparut la sediul Consiliului Judetean Tulcea.  Nu sunt elfi, nici reni, ci doar micutii elevi si prescolari tulceni! În zilele urmatoare asteptam si alti colindatori sa ne calce pragul!", spune Dumitru Mergeani, vicepresedintele Consiliului Judetean Tulcea.