CODUL PORTOCALIU în municipiul Tulcea: cazuri deosebite, informaţii utile, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

CODUL PORTOCALIU în municipiul Tulcea: cazuri deosebite, informaţii utile

Joi, 18 Ianuarie 2018

CODUL PORTOCALIU în municipiul Tulcea: cazuri deosebite, informaţii utile

Ora 12.50

Detasamentul de pompieri Tulcea a intervenit pentru inlaturarea unui acoperis in municipiul Tulcea care risca sa cada in municipiul Tulcea.

Copac cazut pe str. I. L. CARAGIALE in Tulcea, degajat de Detasamentul de pompieri Tulcea

Ora 11.00: Viceprimarul Andaluzia Luca a declarat ca viscolul nu a  generat pana acum probleme semnificative de trafic in municipiul Tulcea. Se actioneaza in permanenta pentru deszapezire cu 7 utilaje ale S.C. Servicii Publice S.A. si 3 ale S.C. Mega Edil S.R.L. Se degajeaza zapada pe toate traseele autobuzelor S.C. Transport Public S.A. Nu au fost semnalate cazuri de arbori care sa fi fost doborati de vantul puternic. Cartierul Sud Vii nu are energie electrica, furnizorul cauta sa identifice problema. Primaria Tulcea recomanda soferilor sa-si echipeze autoturismele pentru iarna, incepand cu montarea anvelopelor de iarna.