Cadouri pentru micuții de la grădinițele din Turcoaia și Dorobanțu, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

Cadouri pentru micuții de la grădinițele din Turcoaia și Dorobanțu

Vineri, 22 Decembrie 2017

Cadouri pentru micuții de la grădinițele din Turcoaia și Dorobanțu

Ieri, Mihai Nicolae, consilierul presedintelui Horia Teodorescu, a vizitat gradinitele din Turcoaia si Dorobantu. Pentru a le duce daruri celor mici. Astfel, 150 de copii au primit cadouri din partea lui Mos Craciun prin intermediul echipei din cadrul Consiliului Judetean Tulcea.

Copiii, imbracati majoritatea in costume traditionale dobrogene, au cantat colinde, pastrand astfel datina strabuna. Alaturi de consilierul presedintelui Mihai Nicolae, s-a aflat si consilierul local de la Macin, Gicu Lungu, nascut si crescut in Turcoaia.

„Am onoarea sa va transmit tuturor Sarbatori Fericite, impliniri in noul an, sanatate si bucurii. Sa ascultati de parinti si de doamnele educatoare. Pentru parinti, n-am decat cuvinte frumoase, sa aveti grija de aceste comori minunate si sa le puteti oferi tot ce este mai bun pe pamant", a transmis Mihai Nicolae copiilor, parintilor si educatoarelor la serbarea „gradinarilor" din Turcoaia.