Bogdan Paul Negrea, noul preşedinte al USR Tulcea, Stiri Politica

Bogdan Paul Negrea, noul preşedinte al USR Tulcea

Marti, 13 Iunie 2017

Bogdan Paul Negrea, noul preşedinte al USR Tulcea

În data de 10 iunie, Filiala Tulcea a Uniunii Salvati Romania si-a ales conducerea statutara, comuna, a Biroului Politic judetean si municipal, in conditiile in care fosta conducere era interimara.

În urma voturilor exprimate de toti mem­brii USR Tulcea, noul presedinte al filialei este Bogdan Paul Negrea. Cele doua functii de vicepresedinte au revenit Tatianei Halit si Elenei Uram, membrele Biroului Politic judetean si local care au obtinut cele mai multe voturi pentru BP. Ceilalti doi membri alesi ai Biroului sunt Marian Machedon si Dorin Alexandru Tudor.

De mentionat faptul ca Biroul Politic are, conform Statutului, cinci membri: patru alesi, plus presedintele filialei.