Au fost publicate rezultatele la olimpiada de biologie, Stiri Actualitate

Au fost publicate rezultatele la olimpiada de biologie

Joi, 8 Martie 2018

Au fost publicate rezultatele la olimpiada de biologie

Pe site-ul Inspectoratului scolar Judetean Tulcea au fost publicate, marti, rezultatele la etapa judeteana a olimpiadei de biologie. Discutam, asadar, despre rezultatele finale, dupa depunerea contestatiilor.

Conform tabelului facut public de IsJ Tulcea, pe primul loc, cu un total de 72 de puncte, s-a situat o eleva de la Liceul Teoretic „Grigore Mosil" din municipiul Tulcea. Este vorba despre Adela Victoria Gradinaru, profesor indrumator fiind Ana Stanciu.

Tanara s-a calificat, asadar, la faza nationala a olimpiadei de biologie si va reprezenta judetul nostru in aceasta confruntare.

Pe locul al doilea, cu 67 de puncte, s-a situat Bianca Stoian, o eleva de la Colegiul Dobrogean „Spiru C. Haret", cu 67 de puncte, iar pe locul al treilea tot o eleva de la Liceul Teoretic „Grigore Moisil", Ivonne Mirea, cu 65 de puncte. Prima mentiune a fost obtinuta de catre  Andra Catalina Monea, de la scoala gimnaziala „Alexandru Cicurencu" (scoala 10) din municipiul Tulcea, care a insumat 59 de puncte.