Argint pentru Laurențiu Sarighioleanu la competiția de Șah Fisher de la Jupiter!, Stiri Sport

Orasul Tulcea pe Facebook Orasul Tulcea pe Twitter Orasul Tulcea pe YouTube Orasul Tulcea pe Google+ Google+

 

 

Stiri » Sport

 

 

Argint pentru Laurențiu Sarighioleanu la competiția de Șah Fisher de la Jupiter!

Marti, 26 Iunie 2018

0.0 5 0

 

Argint pentru Laurențiu Sarighioleanu la competiția de Șah Fisher de la Jupiter!

În aceasta perioada in statiunea Jupiter are loc cea mai importanta competitie internationala de sah ce se desfasoara pe litoralul romanesc in aceasta perioada, FISCA 2018. La aceasta competitie s-au inscris aproximativ 600 de jucatori de sah, atat din tara cat si din Lituania, Finlanda, Olanda, Rusia, Moldova, Germania si SUA. ACS Logic Delta participa si anul acesta cu 19 jucatori la categoriile de varsta U6, U8, U10, U12, U14 si seniori prin proiectul „sah de Performanta” – actiune cofinantata de Primaria Municipiului Tulcea. Competitia este omologata de Federatia Internationala de Şah, se desfasoara in sistem elvetian si cuprinde noua runde.

„Dupa cele 2 runde ale competitiei rezultatele sportivilor nostri sunt promitatoare, iar fata de anul trecut se vede o evolutie mult mai buna inca de la inceputul turneului, dovada fiind si rezultatele lor de pana acum. La aceasta competitie ne-am propus sa obtinem cat mai multe categorii sportive nationale si o clasare superioara in clasamentul general la fiecare categorie de varsta.

Pana in prezent rezultatele sportivilor nostri sunt...

Citeste mai multe in Obiectiv

Tu ce parere ai?

(nu va fi publicata)

am citit si sunt de acord cu termenii si conditiile

Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!

Acorda-i o nota!
0.0
(0 voturi)

 

 

 

 

Descopera orasul Tulcea si pe Facebook!